מיכל שטרנבך (1)_edited.jpg
2018-11-23 19.17.41.jpg
שם האינטנסיב-"Inner Connectivity and Outer Expressivity"
על פי עקרון התנועה של ברטנייף: Inner connectivity and outer expressivity
קיים יחס הדדי בין הקשרים התוך גופניים, לאופן שבו אנו נעים ומביעים את עצמנו בעולם. כיוצרות, ומטפלות אנו מאמינות כי מתן תשומת לב לקשר הזה שבין פנים וחוץ הוא משמעותי ומאפשר לשינוי עמוק להתרחש.
בסדנה זו, נעמיק בעבודה סומטית מתוך עולם התוכן של אירמגרד ברטנייף  שעוסקת בתנועה התפתחותית (ברטנייף הייתה תלמידה ועמיתה של רודולף לאבאן שעסק בניתוח ואבחון תנועה). נבחן כיצד העמקה בתוך הקשרים הגופניים משפיעה על אופן התנועה שלנו ועל היחסים שלנו בתוך "ריקוד הקונטקט". לכולנו יש דפוסי תנועה שהתפתחו מסיבות שונות לאורך השנים ולא בהכרח מיטיביים איתנו היום, המפגש עם תבניות התנועה ההתפתחותית, יאפשר הכרות מחדש עם הגוף, תבנות מחדש של דפוסים ישנים, ותנועה ללא מאמץ במרחב. 
דרך השימוש בשפת תנועה זו, נשכלל את מיומנויות ריקוד ה'קונטקט אימפרוביזציה' כגון: הקשבה, הצטרפות, העברות משקל בגבהים שונים, הבנה מרחבית ועוד.
מתאים לכל מי שמעוניין להיכנס למרחב חקירה עמוק הן של התנועה האישית והן של התנועה המשותפת במרחב. בואו נתנסה בריקוד 'קונטקט' שמשוחרר מתבניות מוכרות ויאפשר לנו לחוות ריקוד מפתיע חי ונושם.
קישור לשיטה של אירמגרד ברטנייף-https://labaninstitute.org/about/bartenieff-fundamentals/

מיכל שטרנבך:

מתרגלת 'קונטקט אימפרוביזציה' מזה 12 שנה, מלמדת ורוקדת במסגרות שונות בארץ: מלמדת שיעור שבועי בלהקת המחול 'ורטיגו' ומעבירה סנדאות סוף שבוע. לימדה בפסטיבל CMC ובפסטיבל 1001 בגרנובל שבצרפת.

מטפלת בשיטת אילן לב ומטפלת בתנועה.

בוגרת האקדמיה למוסיקה ומחול ע"ש רובין בירושלים ובוגרת התוכנית התלת שנתית ללימודי 'קונטקט אימפרוביזציה' של דניה אלרז ולמדה עם מורים שונים בארץ ובחו"ל.

לאורך השנים האחרונות אני מגלה את החיבור שבין ריקוד הקונטקט לתקשורת בין אנשים. אני מוצאת שהסיפור שהגוף שלנו חושף, מעבר למילים, הוא מסקרן ומרתק. מתעניינת בשכלול החיבורים התוך גופניים והשפעתם על שינוי תבניות ודפוסים תנועתיים ורגשיים. מאמינה שדרך תהליך זה יכולת ההבעה שלנו מתרחבת ומשפיעה על ההתנהלות שלנו בחיי היומיום.

אביטל בר צורי
אביטל היא אמא, יוצרת, מטפלת סומטית,מטפלת בתנועה וbody worker. התאהבה בקונטקט אימפרוביזציה לפני יותר מ12 שנים והחליטה להפוך את הקונטקט לחלק משמעותי מהתרגול וההוויה שלה בעולם. אביטל היא בוגרת  תוכנית התלת שנתית ללימודי 'קונטקט אימפרוביזציה' של דניה אלרז ולמדה עם מורים ותכניות שונות בארץ ובחו"ל. לאחר לימודי טיפול בתנועה סיימה לימודי תעודה בניתוח ואבחון תנועה על פי רודולף לאבאן וברטנייף ומיישמת שיטה זו הן בעבודתה כמטפלת והן כמורה. אביטל לימדה במסגרות שונות בארץ ובארה"ב ותמיד שמחה לחקור יחד עם אנשי תנועה נוספים.
"אני מאמינה שעבודה עם הגוף מאפשרת תובנות משנות חיים. תנועה היא למעשה השתנות מתמדת במרחב והגוף שלנו הוא המיכל בו השינוי מתהווה. אין דבר שמרגש אותי יותר מעבודה משותפת עם אנשים בה דרך גילוי תבניות תנועה מגבילות, מחפשים יחד דפוסי תנועה מיטיבים יותר."
48405626_2171704779745521_27171606368983